}
Waluty

Dębowe inspiracje

Dębowe inspiracje

 Dąb - liściasta kolekcja biżuterii srebrnej

Kolejne odsłona naszych skarbów wprost z Kotliny Kłodzkiej, która o tej porze roku wręcz mieni się feerią barw.

 Pozostajemy w jesiennych, liściowych klimatach. Dziś poznamy elegancką, dostojną moc dębu - drzewa, które posiada niezwykłą moc. Ta długowieczna roślina jest drzewem królewskim, które od zawsze uznawane było za wyjątkowo majestatyczne i cenne. Nie tylko ze względu na najwyższej jakości drewno. Dąb jest bowiem symbolem szlachetności, majestatu, siły i wytrzymałości, czyli cnót, które były szczególnie cenione przez władców. Drzewo to obecne jest w wielu mitologiach i wierzeniach, w tym i słowiańskich.

Liście dębu - biżuteria srebrna o wielu znaczeniach

Słowianie przypisywali dębom niezwykłą moc. Przede wszystkim roślina uznawana była za boską. Na swych grubych, wytrzymałych konarach miała utrzymywać nieboskłon. Drzewo było też ważnym elementem obrzędów i rytuałów, m.in. związanych z zaślubinami, a jego ścięcie uznawano za świętokradztwo. 

 

 

 

Stworzyliśmy biżuterię z motywem liści dębu, która manifestować ma siłę i dostojność, z którą kojarzone jest drzewo. Unikatowy kształt liści, którego nie sposób pomylić z żadnym innym, prezentuje się okazale w srebrnej postaci. Idealny dodatek dla wszystkich miłośników przyrody.

 


 

Listki dębu wyglądają szczególnie ciekawie dzięki połączeniu srebra najwyższej jakości z miedzianą oksydą. Uzyskaliśmy dzięki temu fantastyczny efekt cieniowania zgrabnie imitujący faktyczne jesienne liście, które tańczą na wietrze. Niecodzienna kolorystyka idealnie pasuje do jesiennego klimatu, ciepłych tkanin oraz barwi naszej jesiennej garderoby. Zawieszkę srebrną w kształcie liścia dębu można śmiało nosić na długim łańcuszku lub rzemieniu. Takie połączenie nada nieco nonszalancji całemu lookowi. 

 

 


Magia tkwi w szczegółach 

Każda z naszych ozdób wykonana jest niezwykle starannie i z zachowaniem wiernego odwzorowania rzeczywistości. Przykładamy dużą wagę do tego, by nasza biżuteria prezentowała się doskonale w każdym calu. Z mikroskopijną precyzją staramy się przenieść piękno Natury w naszej kameralnej pracowni, by wyczarować w naszym Ogrodzie Biżuterii srebrne mini dzieła sztuki. Dębowe listki inspirowane jesiennym krajobrazem nie są w tym wyjątkiem. 

 


 

Zapraszamy do naszego jesiennego królestwa srebrnej biżuterii. Kotlina Kłodzka o tej porze roku zmienia się w absolutnie zachwycające miejsce, otoczona zboczami mieniącymi się od kolorów. Taki widok skłania nas do tego, by uchwycić ulotne piękno jesieni w subtelnej ozdobie. Zapraszamy do naszego sklepu, w którym znajdziesz więcej jesiennych inspiracji. do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl