}
Waluty

Z czego wykonujemy nasze wyroby?

Z czego wykonujemy nasze wyroby?

To jest granulat srebra. Czyste srebro 99,99 Ag.
Z niego wytwarzamy biżuterię o najwyższej próbie, bez żadnych domieszek niklu, ołowiu czy cynku. Małe, okrągłe i ciężkie kuleczki. Trzeba uważać aby się nie rozsypały, bo ciężko je pozbierać.

💎Rozpoczynamy cykl odkrywania Wam procesu tworzenia biżuterii u nas w pracowni🙂. Będziemy Wam odsłaniać poszczególne etapy produkcji w naszej małej manufakturze, tak abyście mogli zerknąć jak wygląda nasza praca na tzw. backstagu😉

Dajcie znać co o tym myślicie?

Pierwszy etap przy tworzeniu biżuterii to zakup najwyższej jakości granulatu srebra.

Oczywiście pomijam w tej chwili sam proces tworzenia i projektowania, który jest pierwszy i najpierw pojawia się w umyśle, potem przenosimy go na papier itd. O tym będzie w innej odsłonie. Teraz skupmy się na samym sreberku.

Srebro było znane już w starożytności. Ceniono je jako metal szlachetny i używano jako walutę, a także do produkcji biżuterii, srebrnych naczyń i sztućców. Obecnie stosuje się je także do produkcji filmów fotograficznych, styków elektrycznych i luster.

Pierwiastkowe srebro jest katalizatorem.
Srebro ma właściwości bakteriobójcze. W medycynie niekonwencjonalnej stosuje się srebro koloidalne w celu leczenia różnych dolegliwości.

Srebro jest bardzo ciągliwym i kowalnym (nieco twardszym od złota), jednowartościowym metalem, z lśniącym połyskiem, dającym się łatwo polerować.

Ma największą ze wszystkich metali przewodność elektryczną, większą nawet od miedzi.

Czyste srebro ma największą przewodność cieplną, najjaśniejszą barwę i największy współczynnik odbicia światła wśród metali dla światła widzialnego.

To tyle ciekawostek samym srebrze, a co my dalej z tym granulatem robimy, to zobaczycie następnym razem.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl